KOREKTA CEN BILETÓW – ZMIANA

Wszystkich Świętych 1 listopada
27 października 2021
11 LISTOPADA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚĆI – AUTOBUSY NIE KURSUJĄ
9 listopada 2021
Show all

Od poniedziałku 8 listopada nastąpi korekta nowych cen biletów.
Ceny zostaną zmienione na niższe na niektórych przystankach.
Informujemy, że obecna podwyżka w żadnych wypadku nie podnosi zysku wykonywanych przewozów liniowych. Jest ona spowodowana ogromnym wzrostem ceny paliwa (dziennie autobusy i busy liniowe generują 600 litrów kosztów za paliwo x obecna stawka 6 zł = 3600 zł kosztów samego paliwa). Oprócz paliwa wzrosły koszty części zamiennych, płynów eksploatacyjnych, oleju, opon. Przed podwyżkami dla przykładu 1 opona autobusowa kosztowała 800 – 1000 zł a w tym momencie to koszt 1200 – 1400 zł. Wzrosły również wynagrodzenia dla kierowców.
Proszę zatem o zrozumienie i zachowanie kultury w swoich wypowiedziach. Od marca 2020 roku od momentu zamknięcia szkół większość miesięcy linia przynosiła stratę mimo tego dla pożytku mieszkańców utrzymywaliśmy dość dużą liczbę kursów.
Galopujące ceny wszystkiego nie prowadzą do niczego dobrego. Nie jest to jednak od nas zależne. Aby utrzymać obecną liczbę kursów podwyżka była nieunikniona. Miała ona zostać już wprowadzona w październiku ale chcieliśmy sprawdzić czy wzrost cen zahamuje. Niestety tak się nie stało stąd znaczna podwyżka w listopadzie.
Pozdrawiamy